Alternate Text

Ücretsiz Keşif

Kampanya ve duyurular için iletişime geçilmesine izin veriyorum.

Kamera Sistemleri

EGSİS - Turnike Sistemleri

Analog Kamera Sistemleri; Konut, kurumsal (kobi, orta ve büyük) özel idareler, kamu alanları ve fabrikalar gibi çok yaygın kullanım alanı vardır. Bu sistemde Analog Kameralar kullanılmaktadır. Her bir kamera Dijital Kayıt Cihazına (DVR) analog görüntü kablosu ile taşınır. Sağlıklı ve arıza riski en az olan sistemdir.
Profesyonel Seri IP kamera; Kurumsal (orta ve büyük) özel idareler, kamu alanları ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Yüksek çözünürlük sağlayan bu kameralar görüntülerin daha kaliteli alınması ve görüntü üzerinde video analiz yapabilme imkânı sunmaktadır. Kayıt sistemi bilgisayar tabanlıdır. Kameralar en yakın Switch’e girilerek kamera görüntüleri merkeze aktarılabilmektedir. Böylece kablo masrafları azalmaktadır. Son Kullanıcı Seri IP Kameralar; Konutlarda, kobi ve ofislerde tercih edilmektedir. Siz yokken evinizin veya işyerinizin internet üzerinden veya cep telefonu üzerinden izlenmesine olanak sağlamaktadır. IP tabanlı çalışan bu sistemde kamera kablosunu modeme girmeniz izlemeniz ve uzaktan kayıt almanız için yeterli olacaktır.
Kablosuz Kamera Sistemleri; Kablo çekmenin mümkün olmadığı alanlarda kablosuz kamera sistemleri kullanılmaktadır. Şehir izleme sistemi (Mobese) kablosuz sistemlere bir örnek olarak verebiliriz. Kablosuz kamera sistemleri Analog (RF) ve IP tabanlı olmak üzere ikiye ayrılır. Genelde IP tabanlı kablosuz sistemler daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni yağmur, kar, rüzgar gibi hava koşulları ve diğer dış etkenlerden çok fazla etkilenmemesidir. IP tabanlı olan Kablosuz kamera sistemlerinde Indoor veya Outdoor Access point’ ler kullanılmaktadır.
Çevre Güvenlik Sistemi; Çevresel olarak geniş, kontrol olanağı mümkün olmayan alanlarda çevre güvenlik sistemi kullanılır. Bu sistemin amacı çevresel tehditleri izlemek, haber vermek ve kayıt altına almaktır. Analog ve IP tabanlı olabilmektedir. 50 şer metre aralıklarla birbirlerini izleyecek şekilde yerleştrilen kameralar kullanılan IR (kızılötesi) bariyerler ile alarm hassasiyeti arttırılmıştır. Merkezde bulunan güvenlik görevlisinin bütün kameralara dikkatini vermesi mümkün değildir. IR bariyerlerden gelen alarm bilgisi kamerayı tetikler ve o kamera Spot monitöre düşer. Artık güvenlik görevlisinin o kamerayı görmesi ve alarmı sesli olarak duyması mümkündür.
Paket ve Hat İzleme sistemleri; hava alanları, metro istasyonları devlet daireleri gibi kalabalık alanlarda paket izleme tercih edilir. Belirli bir hattın geçilmesinin istenmediği alanlarda kullanılır. Örnek olarak metrolarda tren rayına girilmesini istemeyiz. Kamera üzerinde görüntüyü analiz eden bu kameralar güvenlik görevlilerine büyük kolaylık sağlamaktadır.